facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2004 - lipiec/sierpień
Sposób na wakacyjny spływ kajakowy

Kasia Ulrych

strona: 24



Spośród wielu letnich akcji organizowanych przez oratoria - tym którzy chcieliby sprawdzić się w trudnych sytuacjach i spartańskich warunkach, a do tego nie boją się wody - polecam spływy kajakowe.

Spływ możecie zorganizować sami lub zlecić to firmie organizującej takie imprezy. Ja z pewnością polecam pierwszy sposób. Wymaga to większego wysiłku, za to wspaniała przygoda i niezapomniane przeżycia gwarantowane.

Na terenie naszego kraju są przepiękne szlaki o różnym stopniu trudności - Czarna Hańcza, Krutynia czy Drawa. Pokonywanie trasy z całym ekwipunkiem w kajakach, gotowanie w „wielkim garze” na własnoręcznie przygotowanym ognisku, codzienna toaleta w lodowatej wodzie, spanie w namiotach... to nieliczne przykłady ekstremalnych wyczynów jakie was czekają. Niech was to jednak nie zniechęca. Piękno przyrody, codzienna Eucharystia „na kajaku”, wspólne posiłki, pomaganie sobie nawzajem, zabawa, radość, śpiew, cisza – gwarantują niezapomniane przeżycia.

Kilka porad dla organizatorów: Spływ powinien trwać średnio 10 dni. Maksymalna liczba uczestników nie powinna przekroczyć 30 osób (niekoniecznie z doświadczeniami kajakarskimi, ale na pewno umiejących pływać). Kajaki wraz z wyposażeniem wynajmuje się od firm, oferujących swoje usługi na stronach internetowych (np.: www.kajaki.pl). Należy pamiętać o wcześniejszym zawarciu umowy. Aby zmniejszyć opłaty uczestników można się starać o dofinansowania z różnych instytucji. Ekwipunek powinien być minimalny i odpowiednio zabezpieczony (żadnych plecaków ze stelażem!). Wspólne gotowanie wymaga wcześniejszego zakupu większej ilości prowiantu, bo na trasach nie ma takiej możliwości. Należy zaopatrzyć się w pojemniki na wodę – najlepiej 5 l, lekkie namioty np. typu „igloo”. Za pola namiotowe się płaci. Nie brać telefonów komórkowych – naprawdę szkoda.

Można oczywiście uniknąć tego wszystkiego korzystając z oferty wyżywienia i przewozu bagażu... ale gorąco nie polecam! Za to gwarantuję, że przy odpowiedniej organizacji, dobrym nastawieniu i szczerych chęciach będziecie się świetnie bawić.