- LIST PRZEŁOŻONEGO GENERALNEGO. Sto sposobów komunikowania
- WYZWANIA
- WYCHOWANIE. W pogoni za sukcesem
- WYCHOWANIE - UWAGI PSYCHOLOGA. Oko w oko z porażką
- WYCHOWANIE - RODZICIELSKA TROSKA. Łatanie dziur
- ROZMOWA Z ... Komu potrzebny sukces
- GDZIEŚ BLISKO. Umieranie nie jest ciekawe
- SŁÓWKO O KSIĘDZU BOSKO. Umiarkowanie
- BŁYSKAWICZNY KURS MODLITWY
- POKÓJ PEDAGOGA. Płacić – nie płacić
- TAKA NASZA CODZIENNOŚĆ
- POD ROZWAGĘ. Ręce zwisały mi do nóg
- SALEZJAŃSKI RUCH MŁODZIEŻOWY. Warto się czasem zasłuchać
- RODZINA SALEZJAŃSKA. Salezjanie grekokatolicy
- Z ŻYCIA BŁOGOSŁAWIONYCH ORATORIANÓW
- MISJE. W rytm szamańskiej pieśni
- MISJE. Wczoraj, dziś i jutro
- MISJE. Prosto z Hawany
- ZDROWA MEDYCYNA. To nie komórki, to człowiek
- DUCHOWOŚĆ. Kilka myśli o miłości, co nie umiera
- DUCHOWOŚĆ. Bracia (cioteczni) Jezusa
- PRAWYM OKIEM. Nieludzkie miłosierdzie
MISJE. Wczoraj, dziś i jutro
Agnieszka Mazur SWM Młodzi Światu
strona: 19
Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” po raz kolejny włączył się w kampanię edukacyjną pod tytułem Tydzień Edukacji Globalnej. W tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na kraje Afryki, Ameryki Łacińskiej, Azji oraz Karaiby, wskazując na różne perspektywy i różne drogi rozwoju.
Tydzień Edukacji Globalnej – to międzynarodowa akcja, która ma na celu zwrócić uwagę społeczeństw w Europie na potrzebę prowadzenia działań edukacyjnych, dotyczących spraw globalnych, czyli dotykających krajów na całym świecie. Zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, a co za tym idzie, kształtowanie postaw sprzyjających ich rozwiązaniu, respektujących różnorodność kulturową i nabywanie umiejętności komunikowania się z ludźmi, wywodzącymi się z różnych kultur – to cele, które stawiają sobie każdego roku organizatorzy TEG, a wśród nich również SWM Młodzi Światu. Osiągnięciu tych zamierzeń służą różne formy aktywności proponowane młodym ludziom.
Na początku listopada krakowski Klub Pod Jaszczurami zamienia się w międzykontynentalną platformę wymiany doświadczeń, którymi dzielą się goście zaproszeni na debaty, specjaliści, podróżnicy, wolontariusze i rozmówcy z widowni. W tym roku oferta związana z TEG opiera się na podróży w czasie. W trakcie poszczególnych dni uczestnicy spotkań odbywają podróż w przeszłość, poznając etapy rozwoju regionalnego świata, co ma na celu pomóc w zrozumieniu obecnej sytuacji. Kolejne dni przynoszą obraz przyszłości oraz poznanie odpowiednich działań na rzecz rozwoju. Prezentacja warsztatów kulturowych, degustacja potraw regionalnych, pokazy slajdów, a przede wszystkim wieczory dyskusyjno-kulturowe – to propozycje Tygodnia Edukacji Globalnej.