facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - maj
LISTY ...

ks. Radosław Błaszczyk SDB

strona: 23



Powszechna opinia o współczesnej młodzieży nie jest najlepsza. Często starsi, wypowiadając się na temat młodzieży, próbują ukazać ją w negatywnym świetle, wykazując, że kiedyś młodzi byli inni. Takie opinie głoszą też środki społecznego przekazu. Tymczasem wielki autorytet - Jan Paweł lI - ukazywał, że młodzież jest najdroższą cząstką Kościoła oraz każdego społeczeństwa, gdyż jest ich nadzieją. Jego podejście do młodych uczy nas, w jaki sposób mamy podchodzić do młodego człowieka, niejednokrotnie manipulowanego poprzez sekularyzowany i zlaicyzowany współczesny świat.
Człowiek młody jest bardzo wrażliwy na wszystko, co się wokół niego dzieje. Potrzebuje zostać zauważony, zaakccptowany, zrozumiany i pokochany. Bardzo często jednak te jego podstawowe pragnienia pozostają niezaspokojone, gdyż po prostu brakuje mu autorytetów zarówno wśród rodziców, jak i osób, które na różnych płaszczyznach są odpowiedzialne za jego integralny rozwój, począwszy od edukacyjnego, poprzez emocjonalny, na duchowym skończywszy. Jednak te problemy młodzieży nie są aż tak wielką przeszkodą, a często stają się nawet motywacją do poszukiwania obiektywnych wartości.
Po zakończeniu rekolekcji wielkopostnych w kilku klasach gimnazjum przeprowadziłem ankietę, z której jasno wynikało, że dzisiejsza młodzież sięga po wielkie nieprzemijające wartości i jest bardzo wrażliwa. Ich wypowiedzi bardzo mnie zbudowały oraz zachęciły po podejmowania nowych inicjatyw w towarzyszeniu im w dorosłe życie.