facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2004 - wrzesień
Sposób na dobry początek

Konrad Janowicz

strona: 14



Czas biegnie nieubłaganie... Zaczyna się wrzesień, okres intensywnej pracy, nowy rok szkolny. Również oratorium rozpoczyna swoją działalność. Początek jest bardzo ważny. Wielu nowych, ciekawych ludzi. Co ich czeka w nieznanym im miejscu? Wielu stałych bywalców, animatorów. Co nas czeka w nowym roku? Jakie zadania? Jak zacząć, aby było ciekawie, przyjemnie i integracyjnie?


Dobrym początkiem może być dyskoteka. Daje ona możliwość zapoznania się i „wyszalenia” młodym ludziom. Podstawowym problemem przy zorganizowaniu imprezy tego typu jest znalezienie odpowiednio dużej sali. Jeśli oratorium nie posiada własnej, to możecie się zwrócić z prośbą o pomoc np. do najbliższej szkoły. Gdy mamy już lokum, to dalej idzie gładko. Jeśli sala nie jest zaopatrzona w sprzęt grający, to niestety będzie musiała wystarczyć czyjaś domowa wieża. Ważne jest również oświetlenie. Nie muszą to być koniecznie profesjonalne światła dyskotekowe. Najważniejsze, aby były przyciemnione, co sprawi odpowiedni nastrój na sali.

Już samo przygotowanie i dekoracja pomieszczenia zbliża. Niech każdy czuje się potrzebny i ma swój wkład we wspólną zabawę.

Kolejna istotna rzecz, to zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa na dyskotece. Skoro jest to impreza zamknięta, to nie powinno się wpuszczać osób z zewnątrz. Proponuję również nie wypuszczać bawiących się po wybiciu np. godziny 22, pozwoli to uniknąć zbędnego zamieszania.

Oczywiście wszystkie zasady przedstawcie młodzieży przed zabawą, podkreślając całkowity zakaz spożywania jakichkolwiek środków odurzających! Dobrze jest zacząć wszystko wspólną modlitwą o bezpieczną i mądrą zabawę i... można zaczynać.

Czas trwania dyskoteki ustalcie, w zależności od możliwości i warunków, ale dyskoteka nie powinna się skończyć później niż o 3 nad ranem. Musicie przecież jeszcze po sobie posprzątać, a to też zajmuje czas. Dobór muzyki natomiast pozostawcie uczestnikom. Z doświadczenia wiem, że powinna być zróżnicowana, tak samo jak różni są uczestnicy dyskoteki.

Każdy z was na pewno ma wiele pomysłów na urozmaicenie zabawy, więc można się wykazać. Ja życzę udanego wieczoru i owocnego roku.