facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2011 - maj
MISJE. Świat na czterech kółkach

Monika Laskowska SWM Młodzi Światu

strona: 19Duża, kolorowa ciężarówka. Na bokach naczepy zdjęcia dzieci z różnych części świata. W środku sprzęt multimedialny, oryginalne eksponaty z krajów Globalnego Południa, plakaty, filmy i prezentacje. „Glocal Tour” to najnowsza inicjatywa Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”.

„Glocal Tour” realizowana jest w partnerstwie z organizacjami z Rumunii, Niemiec i Włoch. Glocal Truck, czyli ciężarówka z mobilną wystawą, już w maju wyrusza w swoje tournée po Polsce.

Główną ideą tego przedsięwzięcia jest promowanie ciągle nieznanych jeszcze w Europie zagadnień edukacji globalnej i zachęcenie do aktywnej promocji tematyki związanej z edukacją rozwojową oraz Milenijnymi Celami Rozwoju wśród nauczycieli, młodzieży i studentów. Najważniejsze problemy poruszane w projekcie to ubóstwo, dostęp do edukacji, zdrowie matek i dzieci, zwalczanie chorób, równość płci oraz idea zrównoważonego rozwoju.

W ramach trzyletniego projektu odbywają się konkursy dla uczniów i nauczycieli, m.in. rozstrzygnięty właśnie konkurs na najlepszy scenariusz lekcji. Powstała także specjalna platforma e-learningowa, która umożliwia poszerzenie wiedzy i podniesienie kompetencji w zakresie Edukacji Globalnej. Najbardziej aktywni nauczyciele, którzy wzięli udział w kursie, pojadą do Rzymu na podsumowujące spotkanie absolwentów e-learningu. Kolejna edycja kursu rozpocznie się na przełomie października i listopada br. Na zakończenie projektu planowana jest „globalna lekcja”, czyli wyjątkowa wyprawa do Tanzanii, w ramach której nastąpi międzykulturowa wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami projektu a lokalną społecznością.

Największą atrakcją „Glocal Tour”, stanowiącą prawdziwie nowatorskie przedsięwzięcie, jest mobilna interaktywna wystawa, która pojawi się w największych polskich oraz rumuńskich miastach. Nowoczesne wyposażenie ciężarówki, obejmujące m.in. ekrany dotykowe, LCD, filmy, ścieżki dźwiękowe oraz interaktywne mapy i gry, z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Niekonwencjonalna forma przekazywania wiedzy ma sprawić, że poznawanie innego kraju stanie się ciekawym przeżyciem, a nie tylko zwykłym wykładem. Ciężarówka z multimedialną wystawą będzie podróżowała po Polsce od maja do końca października 2011 roku i odwiedzi Kraków, Warszawę, Wrocław, Poznań i Trójmiasto. W 2012 roku natomiast pojawi się w Rumunii.

Więcej informacji na www.glocaltour.org