facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2007 - kwiecień
DUCHOWOŚĆ. Najważniejsze zwycięstwo

ks. Andrzej

strona: 13



Pełnia życia zaczyna się po śmierci. „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało jak wielkie rzeczy Bóg przygotował tym, którzy Go miłują”. Tak twierdzi św. Paweł i wszyscy, którzy mieli łaskę doświadczyć Boga w sposób inny niż nasz zmysłowy: św. Jan od Krzyża, siostra Faustyna, ojciec Pio. Bardzo często mówił o tym do swoich chłopców św. Jan Bosko. Bez tego, co czeka na nas po śmierci nie da się wytłumaczyć sensu życia i cierpienia, nie da się zrozumieć, że miarą miłości jest ofiara, a nie przyjemność. Jeśli sprowadzamy nasze życie tylko do tego, co tutaj, jesteśmy jak dziecko w łonie matki, które nie chce się urodzić, w obawie przed utratą świata, który zna i w którym dotychczas czuło się bezpieczne. A jednak narodziny są konieczne, rosnący organizm nie może się dłużej rozwijać bez opuszczenia swojego dotychczasowego mieszkania.

Postawa niezauważania życia innego niż doczesne musi budzić szczególne zdziwienie u chrześcijan: „Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania”.

Zmartwychwstanie Jezusa jest przejściem do lepszego świata – do bezgranicznej miłości Ojca. Jeśli jesteśmy z Nim złączeni więzami komunii, my także uczestniczymy w tym przejściu. Komunia – to jedność z Jezusem. Otrzymujemy ją przez chrzest, utwierdza nas w niej bierzmowanie. Oddalamy się od niej przez grzech, a do stanu łaski przywraca nas sakrament pojednania. Sakrament eucharystii jest sakramentem komunii z Jezusem. Błogosławieni chłopcy z poznańskiej piątki ginęli męczeńską śmiercią pogodzeni z losem, bo pełni wiary, że przyjęcie tego sakramentu przeprowadzi ich do cudownego świata Bożej rodziny: Świętej Trójcy, wszystkich dobrych duchów i świętych.

Wiara w Zmartwychwstanie i przylgnięcie do Zmartwychwstałego jest sensem życia chrześcijanina. Nadaje jego kierunek, pozwala znosić przeciwności losu i zachowywać nadzieję nawet w obliczu życiowych tragedii. Ewangelia – to Radosna Nowina o tym, że On powstał z martwych, pokonując śmierć, grzech i siły piekła. Głosić Ewangelię, znaczy po prostu dzielić się tą radością.