- Willy i Marcela
- Wyzwania
- Tajemnica wychowania – asystencja
- Maleńki cud wyśniony czyli o granicach władzy rodzicielskiej
- Nie ma złej młodzieży
- Po pierwsze – profilaktyka
- Aleksandrów Kujawski - wspólnota św. Jana Kantego
- Cud ocalenia
- Sposób na niezapomnianego sylwestra
- Etapy wzrostu w grupie – III
- List od ks. Ambrosa
- List od ks. Piotra
- List od Georginy
- Bóg się rodzi
- On to przewidział
- List do redakcji
- Błyskawiczny Kurs Modlitwy
- Szkoły Salezjańskie - Sokołów Podlaski
Aleksandrów Kujawski - wspólnota św. Jana Kantego
ks. Antoni Balcerzak SDB
strona: 12
Wspólnota św. Jana Kantego w Aleksandrowie Kujawskim – nieodłącznie związana ze szkolnictwem – to salezjańskie korzenie Inspektorii św. Wojciecha.
W starym dzienniku "Kolegjum Kujawskie X.X. Salezjanów" z 1927 r. można przeczytać: "Owoce synów Księdza Bosko i ich ćwierćwiekowej działalności to – kilkanaście rozsianych po całym kraju zakładów wychowawczych, szerzących wiecznie żywotne prawdy i przysparzających państwu tysiączne rzesze użytecznych obywateli nowego typu – Polaka-katolika. Jedną z najmłodszych placówek wychowawczych zgromadzenia jest pierwszy na Kujawach, a drugi na ziemiach b. Kongresówki Zakład ks. ks. Salezjanów w Aleksandrowie Kujawskim".
Pierwsi salezjanie – ks. Piotr Wiertelak, ks. Kazimierz Masłowski i ks. Walenty Wieczorek – przybyli do Aleksandrowa Kujawskiego z inicjatywy ks. Franciszka Szczygłowskiego 13 sierpnia 1919 r. Powstała szkoła salezjańska, która została zlikwidowana przez władze komunistyczne w latach piędziesiątych zeszłego stulecia. Wznowiła swoją działalność dopiero w 1991 r. Obecnie działa liceum i gimazjum oraz ostatni rok szkoła podstawowa.
W dzisiejszym historycznym Kolegium Salezjańskim w Aleksandrowie Kujawskim z 504 uczniami pracuje: 5 salezjanów i 45 nauczycieli i pracowników obsługi. Dyrektorem szkół jest ks. Antoni Balcerzak wspierany przez wicedyrektora ks. Stanisława Kąkola i katechetów ks. Ryszarda Świrydziuka i ks. Piotra Przyborskiego. Nad poprawnością biblijną pracy oświatowo-wychowawczej czuwa ks. Stanisław Jankowski, wykładowca Biblii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w seminarium w Lądzie i Włocławku.