facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2011 - kwiecień
MISJE. Głos młodzieży świata

Katarzyna Mierzejewska

strona: 19



Jeden świat. Dwa kontynenty. Cztery kraje. Dwunastu młodych ludzi. Dwanaście różnych punktów widzenia. Cztery doświadczenia, podzielone przez trzy indywidualne historie. Co z tego wyniknie?

Najnowszą inicjatywą Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” jest organizacja wyprawy, która pozwoli młodym ludziom głośno powiedzieć o najistotniejszych dla nich kwestiach. W ramach projektu Our issues – our voices, współfinansowanego przez Komisję Europejską, trzy osoby z Polski, trzech Austriaków, trzech Ghańczyków oraz trzech mieszkańców Sierra Leone poszukają wspólnie tego, co ich łączy. W najbliższym czasie będą spotykać się w swoich miejscowościach, żeby zastanowić się, o czym chcieliby mówić swoim rówieśnikom, co najbardziej ich dotyka i jest dla nich najważniejsze, a mało popularne w lokalnych środowiskach. Będą mieli możliwość wziąć sprawy w swoje ręce i podjąć ważne dla nich tematy w mediach. Co wybiorą? To będzie zależało tylko od nich!

W lipcu, w Krakowie, odbędzie się wyjątkowe spotkanie: uczestnicy projektu ze wszystkich czterech państw wezmą udział w szkoleniu, które przygotuje ich do realizacji materiałów dziennikarskich dotyczących wybranej wcześniej tematyki. Zawodowcy nauczą młodych, jak przeprowadzać wywiady, szukać informacji, docierać do jak największej liczby odbiorców. Wszystko po to, by mogli potem wyruszyć w niezwykłą wyprawę, podczas której odwiedzą każdy z partnerskich krajów, poznają jego kulturę, mieszkańców, a po powrocie podzielą się tymi doświadczeniami ze swoimi rodakami. Efektami końcowymi projektu mają być m.in. książka i materiały filmowe.

Dzięki trójce polskich reprezentantów, uczniowie, studenci, a także inne zainteresowane osoby w Polsce będą miały możliwość wysłuchać głosu afrykańskiej młodzieży. Podczas warsztatów i spotkań poznają problemy, z jakimi młodzi mieszkańcy Ghany i Sierra Leone borykają się na co dzień, będą mogli zobaczyć, ile podobieństw występuje między różnymi kulturami oraz przekonać się, co może wyniknąć ze współpracy ludzi reprezentujących odmienne i odległe zakątki świata.