facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2008 - listopad
MISJE. Made in China i nie tylko

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu

strona: 19



Pod koniec listopada, rokrocznie, odbywa się Tydzień Edukacji Globalnej. W tym roku Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu organizuje lokalne wydania imprezy w Krakowie i we Wrocławiu, gdzie działa oddział SWM. W dniach 17-19 listopada w krakowskim Klubie pod Jaszczurami i 20-21 listopada we wrocławskiej Mleczarni wielbiciele wszystkiego, co kulturowo odmienne od całego znanego nam na co dzień świata, znajdą coś dla siebie.

Już pierwszego wieczoru powieje ze wschodu – rozważania o racjonalności i nieracjonalności, taniec smoków i lwów oraz poznawanie tajemnic chińskiego alfabetu i sekretów ceremonii parzenia herbaty pozwoli nieco inaczej spojrzeć na wszystko, co nosi etykietkę „made in China”. We wtorek wśród zapachów ghanijskich potraw będzie można porozmawiać z dr Alhaji Kabbo Sesay i Therry Mulunda o białych na Czarnym Lądzie oraz potańczyć przy dźwiękach muzyki granej przez zespół Tamtamitutu. Na koniec krakowskich dni zostanie Ameryka Południowe i „la diveridad peruana”, czyli to, co cenniejsze niż złoto Inków. Spotkanie z Mirko Fernandezem przybliży świat peruwiańskich obrzędów, a w odpowiedni klimat wprowadzi muzyka zespołu Kantu. Odbędą się ponadto lekcje salsy i nauka tańca afrykańskiego, debaty, prezentacje, spotkania...

Wieczory kulturowe będą też szansą na spotkania z wolontariuszami, którzy podczas tegorocznych wakacji wzięli udział w projekcie edukacyjnym w Ghanie i Peru. Dwie grupy młodych ludzi przez dwa letnie miesiące pracowały w placówkach salezjańskich w Piura na północy Peru i w Sunyani w Ghanie, szkoląc tamtejszych liderów młodzieżowych. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć podczas listopadowych spotkań.
Zapraszamy!