facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2004 - styczeń
Wyzwania

ks. Andrzej Godyń SDB

strona: 3



„Z nowym rokiem, nowym krokiem” – jak Państwo zauważyli lub za chwilę zauważą, od bieżącego numeru Don BOSCO zmienia nieco szata graficzna. Rozpoczynamy również cykl poświęcony całościowej wizji oratorium – najważniejszego miejsca wychowania w pedagogii salezjańskiej. Mamy nadzieję, że cykl ten okaże się bardzo przydatny dla poszukujących teoretycznych i praktycznych sposobów realizacji działalności typu oratoryjnego, tym bardziej, że polskiej literatury na ten temat jest mało. Jednak prawdziwie „nowym krokiem” wydaje nam się pomysł modlitwy za młodych ludzi w potrzebie, zwłaszcza tych którzy pogubili się na swoich drogach do Boga. Mamy nadzieję zmobilizować do niej nie tylko Rodzinę Salezjańską, ale wszystkich, którym ich los leży na sercu.

Niemal w każdym numerze staramy się ukazywać inicjatywy wychodzące naprzeciw problemom wychowawczym, społecznym, rodzinnym młodzieży. Aktywność na tych polach jest niezwykle potrzebna. Służy nie tylko ich bezpośrednim adresatom, ale jest jednym z najważniejszych przyczółków budowania społeczeństwa obywatelskiego – wspólnoty ludzi czujących się odpowiedzialni jedni za drugich, nie zasłaniających się niemocą państwa i jego instytucji, współtworzących wspólne dobro.

Dla człowieka wierzącego nie ulega wątpliwości, że każde dobro ma swój początek w Bogu, a modlitwa jest nieodzowna, by mogło się zrealizować. Jeśli chcemy pomóc młodym ludziom w ich problemach i potrzebach, to oczywiście nie możemy się do modlitwy ograniczyć, ale tym bardziej nie możemy się bez niej obejść. Nie powinniśmy zapominać, że całe wychowawcze i społeczne zaangażowanie księdza Bosko wynikało z głównego celu, jakim było dla niego „zbawiać dusze”.