facebook
Pismo Don BOSCO jest polską edycją "Il Bollettino Salesiano", pisma założonego przez księdza Bosko w 1877 r., które dziś ukazuje się w 55 edycjach, 29 językach i dociera do 151 krajów. Jest pismem Rodziny Salezjańskiej skierowanym także do rodziców, wychowawców, katechetów, animatorów młodzieżowych i wszystkich, którym bliskie są ideały świętego Jana Bosko - wychowawcy z Turynu.
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione

Modlitwa:

W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Prosimy Boże Ojcze w imię Pana Jezusa oddal od naszej rodziny przekleństwa, ochroń od zła, przebacz grzechy i błogosław w każdym dniu szczególnie we ważnej sprawie... Matko Boga, módl się za nami. Amen
Jan
2017-05-14 13:53:38
Po modlitwę w intencji córki Joanny o nawrócenie, zdrowie psychiczne i fizyczne oraz rozwiązanie sprawy Bogu wiadomej
Wielbicielka
2017-05-08 13:09:24
Podziękowania za otrzymane łaski, szczególnie za dar lepszej pracy . Prośba o nawrócenie i dobrego męża dla mojej córki Aldony
Wielbicielka
2017-05-08 13:06:50
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Kapłaństwo w wychowaniu młodego człowieka
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Propozycja
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Patronaty

Jan Paweł II w sercach młodych Polaków

25.03.2014

Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie (Gimnazjum Integracyjne i Szkoła Podstawowa nr 1 z klasami integracyjnymi) składa serdeczne podziękowanie za patronat medialny miesięcznika „Don Bosco” nad międzyszkolnym konkursem: „Jan Paweł II w sercach młodych Polaków”.

Konkurs ten cieszył się dużym powodzeniem. Objął ponad czterystu uczniów z dwunastu lubińskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Finał, połączony ze wspólnym świętowaniem zbliżającej się kanonizacji Wielkiego Papieża, odbył się 25 marca 2014 r. W holu Zespołu Szkół Integracyjnych miała miejsce wystawa 43 prac rysunkowych, pokaz nagrodzonych prezentacji multimedialnych oraz występ szkolnego koła teatralnego. Tu spotkali się: młodzi uczniowie lubińskich gimnazjów, zwycięzcy szkolnych konkursów na prezentację multimedialną; dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych – mali twórcy prac rysunkowych; oraz zdobywcy największej liczby punktów w szkolnych konkursach biograficznych o bł. Janie Pawle II. Uroczystemu rozdaniu nagród przewodniczyła p. dyr. Iwona Kędzierska, która podkreśliła wielką rolę patronatu medialnego, P.T. darczyńców, opiekunów, katechetów i nauczycieli. Ogółem nagrodzono 35 laureatów. Bez pomocy Sponsorów byłoby to niemożliwe.

W imieniu Dyrekcji ZSI nr 1, organizatorek konkursu oraz w imieniu dzieci i młodzieży wyrażamy szczerą wdzięczność Drogiej nam Redakcji Pisma i zapewnienie, że „Don Bosco” będzie nam towarzyszył – rodzicom i nauczycielom, w ich pięknej sztuce wychowania, a dzieciom i młodzieży, w podejmowaniu wysiłku, by stawać się coraz lepszym obywatelem i chrześcijaninem.

s. Bernadetta Rusin FMA i p. Jolanta Mielniczuk – katechetki ZSI w Lubinie
powrót