facebook
Pismo Don BOSCO jest polską edycją "Il Bollettino Salesiano", pisma założonego przez księdza Bosko w 1877 r., które dziś ukazuje się w 55 edycjach, 29 językach i dociera do 151 krajów. Jest pismem Rodziny Salezjańskiej skierowanym także do rodziców, wychowawców, katechetów, animatorów młodzieżowych i wszystkich, którym bliskie są ideały świętego Jana Bosko - wychowawcy z Turynu.
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Patronaty

II Edycja Ligi Siatkówki Gimnazjów Katolickich Krakowa

28.11.2013

W czwartek 28 listopada o godzinie 17 zabrzmiał pierwszy gwizdek Ligi Siatkówki Gimnazjów Katolickich Krakowa. Do nowohuckiej szkoły sióstr Salezjanek przyjechała młodzież, by wziąć udział w tegorocznej - drugiej edycji mistrzostw. Rozgrywki będą trwać przez cały rok szkolny.

Przed zawodami odbyły się występy młodych cheerleaderek, które wzbudziły aplauz wśród widzów. Dyrektor szkoły, siostra Leokadia Wojciechowska, otwarła rozgrywki pierwszej kolejki, dedykując je świętemu Janowi Bosko. Podziękowała także salezjańskiemu pismu Don Bosco, które objęło patronat medialny nad wydarzeniem. W pierwszym meczu zagrała drużyna gospodarzy przeciwko Publicznemu Gimnazjum Sióstr Prezentek.

- Organizując zawody, stawiamy przede wszystkim na zabawę, która ma służyć wychowaniu – mówi siostra Leokadia. – Wokół ligi funkcjonują kółka zainteresowań, aktywizujące uczniów niezaangażowanych w samą rozgrywkę. Rywalizacja sportowa uczy także przyznawania się do porażki.

- Zaszły pewne zmiany w porównaniu do poprzedniego roku - mówi Grzegorz Mrawczyński, współorganizator i trener drużyny gospodarzy. – Do ligi dołączyła jedna szkoła. Dodaliśmy występy cheerleaderek w przerwach pomiędzy setami oraz muzykę. Pomimo faktu, że składy drużyn są nowe, to poziom zawodów utrzymuje się na takim samym poziomie. Duch walki pozostał – przyznaje.

Patronat medialny objęło salezjańskie pismo o wychowaniu DON BOSCO.
powrót