facebook
Pismo Don BOSCO jest polską edycją "Il Bollettino Salesiano", pisma założonego przez księdza Bosko w 1877 r., które dziś ukazuje się w 55 edycjach, 29 językach i dociera do 151 krajów. Jest pismem Rodziny Salezjańskiej skierowanym także do rodziców, wychowawców, katechetów, animatorów młodzieżowych i wszystkich, którym bliskie są ideały świętego Jana Bosko - wychowawcy z Turynu.
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Łukasz Kołomański - Blog

Realna czy wirtualna Pierwsza Komunia?

Nadużywanie Internetu staje się już zjawiskiem powszechnym w naszym społeczeństwie. Trudno wskazać dziś osobę, która nie ma dostępu do sieci czy nie posiada telefony komórkowego czy innego urządzenia multimedialnego. Już dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej posiadają telefony, tablety, laptopy i inne urządzenia, za pomocą których można rejestrować obraz i dźwięk.
Jesteśmy w pełni wiosennych klimatów, przyroda obfituje pięknem, relaksacyjną zielenią, ferią barw a osób, które spędzają aktywnie czas jak na przysłowiowe lekarstwo. Miesiąc maj to także czas kiedy dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej i tu zaczyna się nie lada, wyzwanie co kupić na prezent. Obserwując kampanie marketingowe hipermarketów, sugerują na prezent pierwszokomunijny, nie trudno, nie zauważyć, elektroniczne gadżety: wspominane już telefony, laptopy, tablety, gry komputerowe, ….to już nie rower, który był atrakcyjny jeszcze nie tak dawno. Często zastanawiam się jaki pożytek ma dziecko mając za pamiątkę pierwszokomunijną tablet albo telefon. Hm zapewne będzie umiało z niego korzystać ale czy bezpiecznie? Czy jest to niezbędny gadżet smaku dzieciństwa. I oto jeden z ważniejszych dni w życiu młodego człowieka sprowadza się do funkcji elektronicznego gadżetu, którym będą się przechwalać spacerując na „biały tydzień”. Warto zaapelować do rodziców, aby mądrze wybierali i dobierali prezenty dla swoich najdroższych pociech, dla swoich chrześniaków, chrześnic, bliskich. Ot tak może zabrzmiało to nieco patetycznie, ale może warto skupić się na realnym a nie wirtualnym spacerze, warto pojechać gdzieś realnie całą rodziną na rowerową wyprawę a nie wirtualne wyścigi. Niech także ten dzień Pierwszej Komunii będzie REALNYM dniem przeżywanym przez dzieci, rodziców a nie WIRTUALNYM wydarzeniem zapisanym w postaci setek, a nawet tysięcy cyfrowych plików fotograficznych, video w pamięci naszego komputera. Ważne by ten dzień zapisany był REALNIE w naszej pamięci.
powrót