facebook
Pismo Don BOSCO jest polską edycją "Il Bollettino Salesiano", pisma założonego przez księdza Bosko w 1877 r., które dziś ukazuje się w 55 edycjach, 29 językach i dociera do 151 krajów. Jest pismem Rodziny Salezjańskiej skierowanym także do rodziców, wychowawców, katechetów, animatorów młodzieżowych i wszystkich, którym bliskie są ideały świętego Jana Bosko - wychowawcy z Turynu.
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Andrzej Rubik - Blog

Urodziny Bożej Dzieciny

Króluj nam Chryste!

W zaciszu betlejemskiej groty przychodzi na świat Bóg w ludzkim ciele. Nagie, bezbronne Dzieciątko, otulone ramieniem Matki, być może skrawkiem Jej płaszcza. Na świat przychodzi Ten, z którego trzy dekady lat później owy płaszcz zedrą i rzucą o niego kośćmi w grze. Idąc za słowami arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, chciałbym z serca życzyć wszystkim Czytelnikom i Redakcji „Don Bosco” przede wszystkim zbawienia. Niech Jezus Chrystus po raz kolejny narodzi się w sercach, byśmy wszyscy potrafili kroczyć krętą i niekiedy bolesną drogą do tego celu. Niech cierpienie i trudności, które niekiedy doświadczamy nie napawają nas zwątpieniem, lecz będą aktem apostolstwa skierowanego na pożytek duszy.

Chciałbym życzyć wszystkim, którzy stoimy u progu wyjątkowego roku, aby zbliżająca się uroczystość upamiętniająca chrzest Polski odnowiła w nas ducha tradycji, patriotyzmu i wartości chrześcijańskich, byśmy mogli nimi odważnie i spokojnie żyć na co dzień w wolnej Ojczyźnie.

Zbliżający się 2016 rok, to także kolejne Światowe Dni Młodzieży. Tym razem odbędą się w Krakowie. Życzę wszystkim młodym, aby kierowali się w swoim życiu wartościami, o których mówi nowonarodzony nasz Chrystus Pan. Niech wartość i istota ludzkiego, a zwłaszcza poczętego życia nabierze w naszych oczach nowego blasku i świadomości, że to Boży dar, który za wszelką cenę trzeba bronić, a nie pozbawiać szans wzrastania w kochającej rodzinie.

Kochani Salezjanie, to Wy stoicie na straży młodzieży i z oddaniem kształtujecie ich ducha, wiarę i postawy. Niech Boża Dziecinka wynagrodzi Wam wszelki związany z tym trud i poświęcenie. Z serca dziękuję Wam za to wszystko, również za lata mojej nauki, kiedy do Waszej szkoły chodziłem z radością i pogodą ducha - świadomością, że wychodząc z własnego domu, szedłem do... drugiego domu. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim w każdy czas i darzy wszelkimi łaskami na całą wędrówkę życia ku zbawieniu.

Andrzej Jan Rubik
powrót