facebook
Pismo Don BOSCO jest polską edycją "Il Bollettino Salesiano", pisma założonego przez księdza Bosko w 1877 r., które dziś ukazuje się w 55 edycjach, 29 językach i dociera do 151 krajów. Jest pismem Rodziny Salezjańskiej skierowanym także do rodziców, wychowawców, katechetów, animatorów młodzieżowych i wszystkich, którym bliskie są ideały świętego Jana Bosko - wychowawcy z Turynu.
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
za Piotra i Pawła o odnalezienie Boga w życiu i kroczenie Jego drogą, oraz za Kamilę i Dominikę
Ewa
2019-09-30 10:16:28
O łaskę nawrócenia dla moich chrześnic Marty i Marlenki oraz Pauliny
Mirosława
2019-09-30 10:15:38
Dziekuje za laski jakie otrzymala moja mama, Panie prosze laske uzdrowienia dla mojej mamy, jej chorego serca, oczu, reumatoidalnego zapalenia stawow, upros uzdrowienie relacji w domu, MB Gidelska pomoz mojej mamie
Wieslawa
2019-09-26 13:47:34
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Andrzej Rubik - Blog

Bóg, Honor, Ojczyzna

Króluj nam Chryste!

Drodzy Młodzi! Żyjemy w czasach, w których człowiek, skuszony wizją liberalizmu, zaczyna gubić się we właściwym postrzeganiu wartości, na których swe życie budowali nasi przodkowie. Co więcej: niejednokrotnie przelewali za nie krew, umierając z okrzykiem na ustach „Bóg, Honor, Ojczyzna!” i nadzieją w sercu na - przede wszystkim wolną - ale i lepszą przyszłość potomnych.

Jedna z wersji Apelu Jasnogórskiego składa się ze słów: „(...) Już dzisiaj zależy od polskiej młodzieży następne tysiąc lat”. Jeżeli wsłuchamy się w nie dobrze, powinien przeszyć nas dreszcz i postawić przed nami pytanie: jaką przyszłość my, ludzie młodzi, budujemy dla potomnych, dla przyszłych pokoleń?

Cyceron niegdyś powiedział, że „historia jest nauczycielką życia”. Dlatego w obecnych czasach, w których jej istota i znaczenie są niekiedy zacierane, zniekształcane i zakłamywane, warto przyjrzeć się przeszłości dziejowej naszej ojczyzny, byśmy na nowo odrodzili w sercach tożsamość.

Życie jest wędrówką, która w Bogu bierze swój początek i do Niego zmierza, zaś Krzyż jest znakiem nie tylko cierpienia, ale i zwycięstwa (choćby nad śmiercią). Zauważmy, że w naszej historii symbol krzyża jest na stałe wpisany we wszystkie wieki, począwszy od chrztu Mieszka I, który wprowadził nas w świat europejskiej christianitas, aż po zbliżające się Światowe Dni Młodzieży.

Dlatego jeśli my, młodzi ludzie, budować będziemy naszą przyszłość na znaku krzyża i krzewić w naszych sercach chrześcijańskie wartości wypływające z przesłania Ewangelii, możemy być spokojni o następne tysiąc lat.

Andrzej Jan Rubik
powrót
Komentarze
    Nikt jeszcze nie skomentował wpisu - bądz pierwszy !!!