facebook
Pismo Don BOSCO jest polską edycją "Il Bollettino Salesiano", pisma założonego przez księdza Bosko w 1877 r., które dziś ukazuje się w 55 edycjach, 29 językach i dociera do 151 krajów. Jest pismem Rodziny Salezjańskiej skierowanym także do rodziców, wychowawców, katechetów, animatorów młodzieżowych i wszystkich, którym bliskie są ideały świętego Jana Bosko - wychowawcy z Turynu.
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Proszę o modlitwę o uratowanie małżeństwa Anny i Jacka.
Anna
2020-01-09 16:32:06
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog
W numerze lutowym pisma
Wyzwania

Pierwszy dokument w całości poświęcony ekologii powstał w 1972 roku i został przez papieża               Pawła VI przesłany na Szczyt Ziemi w Sztokholmie.  Pokazywał on kwestię ekologiczną jako wyzwanie etyczne . Czy katolik powinien być ekologiem? Odpowiada ojciec dr Stanisław Jaromi, franciszkanin zaangażowany w chrześcijańską edukację ekologiczną.

Zostań mistrzem w przyjaźni, jak Jan Paweł II. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak duży może być wpływ dorosłych krewnych czy znajomych na wychowanie naszych dzieci.

Jak wychować uczucia? Formacja sfery emocjonalnej to istotny element wychowania. Emocje i uczucia spełniają bowiem niezwykle ważną rolę w życiu człowieka. Są one jednym z podstawowych sposobów kontaktowania się danej osoby z samą sobą oraz z innymi osobami – pisze ks. Marek Dziewiecki 

Poradniki dla nauczycieli, rodziców i dotyczące świata mediów.

 

I jak co miesiąc: ks. Marek Chmielewski o systemie wychowawczym św. Jana Bosko, ks. prof. Piotr Łabuda o tym jak powstała Biblia, porady szkolnego pedagoga i katechety, felietony Piotra Legutki i Tomasza Terlikowskiego.

ZACHĘCAMY: do pisma dołączony jest specjalny dodatek „Boska Troska” dla rodziców mających dzieci w przedszkolu.

 

Komentarze:
Brak komentarzy.
W numerze:
Wychowanie do uczuć
Formacja sfery emocjonalnej to istotny element wychowania. Emocje i uczucia spełniają bowiem niezwykle ważną rolę w życiu człowieka. Są one jednym z podstawowych sposobów kontaktowania się danej osoby z samą sobą oraz z innymi osobami. Czytaj artykuł »
ponadto:
  • Czy katolik powinien być ekologiem!?
  • Wychowanie uczuć
  • Zostań mistrzem przyjaźni jak Jan Paweł II
  • Kościół Wiara Ludzie