facebook
Pismo Don BOSCO jest polską edycją "Il Bollettino Salesiano", pisma założonego przez księdza Bosko w 1877 r., które dziś ukazuje się w 55 edycjach, 29 językach i dociera do 151 krajów. Jest pismem Rodziny Salezjańskiej skierowanym także do rodziców, wychowawców, katechetów, animatorów młodzieżowych i wszystkich, którym bliskie są ideały świętego Jana Bosko - wychowawcy z Turynu.
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Proszę o modlitwę za mnie o zdrowie o ulgę w przewlekłym bólu całego kręgosłupa i bioder a także abym znalazła dobrego męża z którym założę szczęśliwą rodzinę.
Weronika
2019-02-17 14:20:25
Pomóż mi proszę w obraniu właściwej drogi zawodowej. Spraw bym szybko znalazła pracę, w której będę sobie świetnie radziła, gdzie się dużo nauczę, która będzie przyszłościowa, gdzie będę szanowana, doceniana, z dobrym szefem i zespołem. Proszę Cię dodaj
Kasia
2019-02-12 23:05:17
O dobrego męża Ali oraz o zdrowie,zgodę i potrzebne łaski Ali i jej rodziny
Ala
2019-02-12 22:02:02
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Apel do młodzieży i rodziców!
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog
W numerze lutowym pisma
Pedagogoczne przesłanie "Małego Księcia"

Grażyna Starzak


Komentarze:
Brak komentarzy.
W numerze:
Poradnik
Poradnik dla nauczycieli niekoniecznie trudnych dzieci
Wejście w relację kumpelską ze swoimi pociechami. Można to często poznać po mówieniu sobie na „ty”. Przykre jest to, że dla wielu rodziców jest to wyznacznikiem świetnych stosunków między nimi a pociechami. Samo w sobie nie jest to może jakoś bardzo raniące, ale istotne jest, co się pod tym kryje. Z natury rzeczy nasz świat jest hierarchiczny. Tak zwana równość międzyludzka jest utopią. Nie wszyscy jesteśmy i możemy być dyrektorami. Będąc więc pracownikami jakiegoś urzędu nie powiemy do dyrektora „ej ty...”, tylko panie dyrektorze. Tak samo, szanując pozycję rodziców, raczej nie mówimy „ej Gośka!”, tylko mamo. W związku z tym, oczekując właściwego odnoszenia się do siebie, uczymy nasze pociechy zarówno szacunku, jak i jasnych kryteriów, którymi ten świat się kieruje. Stabilizujemy więc wewnętrzne życie nastolatka Czytaj artykuł »
Wiara i wychowanie
Przepis na miłość
Chrześcijańskie walentyki są okazją do poważnej rozmowy z młodymi ludźmi o tym, czym są zakochanie, miłość, czystość i co robić, aby uniknąć „podróbek” miłości. Walentynki, święto zakochanych obchodzone 14 lutego, niesłusznie bywają stawiane w jednym rzędzie z Halloween, jako kolejny produkt kultury anglosaskiej. Okazuje się bowiem, że wspominany tego dnia w kalendarzu liturgicznym św. Walenty, od którego imienia pochodzi nazwa święta, został ogłoszony patronem zakochanych już w 1496 r. przez papieża Aleksandra VI. O tym, jak młodzi ludzie rozumieją miłość, czym dla nich jest miłość i czym jest zakochanie – rozmawia podczas spotkań z młodzieżą w całej Polsce ks. Marek Dziewiecki, znany rekolekcjonista i publicysta. Czytaj artykuł »
Wychowanie
Pedagogoczne przesłanie "Małego Księcia"
Wychowanie człowieka słusznie bywa nazywane sztuką, gdyż rzeczywiście wymaga geniuszu pedagogicznego. Wychowanie to przecież podejmowanie mądrych i cierpliwych działań, dzięki którym z nieświadomego siebie i bezradnego dziecka, które kieruje się jedynie odruchami i doraźną przyjemnością, może wyrosnąć ktoś, kto potrafi myśleć i kochać. W tak rozumianym procesie wychowania decydu¬jącą rolę odgrywają oczywiście osoby, a nie pro¬gramy czy podręczniki. Wychowanie dokonuje się głównie poprzez spotkanie wychowawcy z wychowankiem. W ramach spotkań wychowawczych pedagog nie musi jednak nieustannie koncentrować się na jego relacji z wychowan-kiem. Może i powinien opowiadać o spotkaniach innych osób, zwłaszcza o spotkaniach niezwykłych pod względem treści i przeżyć, dzięki którym osoby te zrozumiały coś istotnego i pozytywnego z tajemnicy człowieka oraz odkryły jakieś ważne kryteria ludzkiego rozwoju. Czytaj artykuł »
ponadto:

  • Pedagogiczne przesłanie „Małego Księcia”.
  • Kryzys w Wenezueli.
  • Wśród patronów Światowych Dni Młodzieży w Panamie jest św. Jan Bosko.
  • Granice dające poczucie bezpieczeństwa.
  • Wolni z wolnymi.
  • O państwie wyznaniowym i laicyzacji.